Значущі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до громадян базовий рівень влади – в територіальні громади.

Дата: 23.04.2021 16:09

У ході реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні значущі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до громадян базовий рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються заходи з цивільного захисту (далі - ЦЗ). Тому кожна громада з перших днів свого існування має навчитися ґрунтовно планувати та організовувати свою безпеку, захист населення і територій від ймовірних надзвичайних ситуацій.

На виконання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в ході розв’язання проблем Ралівська сільська рада Самбірського району Львівської області організувала належний рівень ЦЗ в громаді, а саме:

-призначено відповідальних осіб з питань ЦЗ;

- відкориговано Положення про старост сіл, де передбачено їх обов’язки з питань ЦЗ;

- розроблено та затверджено Інструкції про порядок взаємодії 12 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області щодо цілодобового отримання та передачі термінової інформації;

- створено на веб-сайті громади окремий розділ для висвітлення питань ЦЗ, запобігання виникненню пожеж, небезпечних подій, надзвичайних ситуацій і реагування на них, нормативно-правової-бази питань ЦЗ;

- проведено аналіз пожеж і надзвичайних ситуацій на території населених пунктів сільської ради та розроблено примірні паспорта пожежної та техногенної безпеки;

- створено резервний фонд матеріально-технічних ресурсів;

- створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та евакокомісію ;

-затверджено «Програму фінансування 12-ї ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області».

-створено ДПД на території громади.

За матеріалами Самбірського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області.