Про завершення 2020/2021 навчального року

Директорам закладів

загальної  середньої освіти

Про завершення навчального року

Відділ освіти Ралівської сільської ради надсилає рекомендації щодо завершення 2020-2021 навчального року відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.04.2021 року № 1/9-218., листа департаменту освіти і науки Львівської ОДА  від 14.05.2021  року № 02-01/08/1257.

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершити відповідно до вимог п. 3 ст. 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» при умові виконаної тривалості не менше 175 навчальних днів не пізніше 1 липня.

Разом з тим  нагадуємо, що здобувачі освіти, які завершують здобуття початкової (4-ий клас), базової (9-ий клас) та  повної загальної середньої освіти (11-ий клас) у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням. Про це йдеться у листі МОН від 27.04.2021 №1/9-218 щодо завершення 2020/2021 навчального року.

Законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 році відповідно до затвердженого графіка.

Здобувачі освіти (або їх батьки), які мають намір пройти ДПА, повинні звернутися до керівника закладу загальної середньої чи професійно-технічної (професійної) освіти із письмовою особистою заявою у довільній формі про бажання проходити ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО.

Керівники закладів освіти повинні повідомити здобувачів освіти та їх батьків про граничні строки подання заяв та спосіб подання заяви.

Водночас рекомендуємо провести святкування Останнього дзвоника у закладах загальної середньої освіти з дотриманням карантинних вимог.

Начальник відділу                                               Татяна Ковалик