Ралівська громада
Львівська область, Самбірський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що потрібно знати про Омікрон – новий штам коронавірусу

Дата: 03.02.2022 10:39
Кількість переглядів: 2694

Фото без описуУ листопаді в Південно-Африканській республіці виявили новий штам коронавірусу «Омікрон», який має статус «що викликає занепокоєння». Цей штам є більш заразним, тобто більша кількість людей наражається на небезпеку, коли поруч перебуває хворий чи носій цього вірусу, але він є менш патогенним.

Що відомо про штам «Омікрон»

Штам «Омікрон» переважно протікає легко, симптоми лікуються адекватно, пацієнти не потребують кисневої підтримки. Вірус має понад 50 мутацій, і 32 з них припадають на оболонки, спайковий білок, завдяки якому цей вірус проникає в клітину людини. Вірус намагається пристосуватися до людської популяції, стати для людини безпечним, але тоді він стане більш живучим у популяції і більш генетично привабливим у майбутньому.

Усі штами коронавірусу мають певну спільну частину генетичного матеріалу, тому всі вакцини ефективні і для варіанту «Омікрон» зокрема. Але загальна ефективність від штаму до штаму може змінюватися.

Найчастіше хворі мають нежить (73%), головний біль (67,5%), втому (63,5%). А також чхають (60%) і відчувають біль у горлі (59,6%).

Головними симптомами уханського вірусу, який, за даними МОЗ, все ще домінує в Україні, вважаються висока температура, тривалий важкий кашель, втрата смаку і нюху.

"Водночас не виявлено суттєвої відмінності Омікрону  від симптомів штаму Дельта", - пояснюють у міністерстві.

У хворих на Омікрон рідше, але все ж трапляється кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Новий штам, за даними наукових досліджень, має менший інкубаційний період, що в середньому триває три доби. Але ризик повторного зараження Омікроном вп'ятеро вищий, ніж у Дельти.

Поодинокі дослідження також вказують, що Омікроном більше хворіють молодші люди. Якщо пацієнтові з Дельтою в середньому було 38 років, то пацієнту з Омікроном буде вже 30 років.

"Попри те, що симптоми Омікрону здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров'я, госпіталізацію та летальні випадки",

  Як захистити себе та свою сім’ю від варіанту «Омікрон»?

Найперше, що ви можете зробити, — це зменшити ризик зараження вірусом. Щоб вберегти себе та своїх близьких - :

  • носіть маску, яка прикриває ніс і рот (переконайтеся, що ваші руки чисті, коли ви одягаєте та знімаєте маску);

  • дотримуєтеся дистанції щонайменше 1 м від інших людей;

  • уникаєте погано провітрюваних приміщень та місць скупчення людей;

  • відкриваєте вікна, щоб покращити вентиляцію у приміщенні;

  • регулярно мийте руки.

  • Коли настане ваша черга, зробіть щеплення! Вакцини проти COVID-19, схвалені ВООЗ, є безпечними та ефективними.

 

З повагою, Самбірське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора