Самбірське районне Управління ГУ ДСНС України у Львівській області повідомляє

Дата: 27.09.2022 12:58

В осінньо-зимовий період для обігріву помешкань люди масово використовують електрообігрівачі або пічне опалення. Із зниженням температурних показників рятувальники щодня фіксують випадки загорань, які призводять до трагічних наслідків, і причиною їх виникнення є саме недотримання елементарних правил безпеки під час користування обігрівачами. Проте варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки, використання саморобних або несертифікованих обігрівальних приладів може стати причиною не лише виникнення пожежі, але й, що найголовніше — загибелі людей. Найчастіше лихо приходить в ті оселі, де опалення, електромережа застарілі й тривалий час належно не обслуговувалися. Також небезпека очікує тих, хто порушує заходи пожежної безпеки при експлуатації печей, електричного та газового обладнання, допускає необережність при курінні.

З початку року в Самбірському районі виникло 370 пожеж та надзвичайних ситуацій на яких загинуло 4 людини та травмовано 4 людини.

В зв’язку з цим, фахівці Самбірського РУ ГУ ДСНС України Львівській області дають рекомендації щодо правил пожежної безпеки у побуті та нагадують основні правила:

- зберігаєте сірники й запальнички в місцях не доступних для дітей;

- ніколи не паліть у ліжку;

- перш ніж викинути недокурки в сміттєвий бак переконайтесь, що вони повністю погашені;

- не залишайте кухню, якщо ви щось готуєте на плиті;

- не зберігаєте займисті речовини й рідини (спирт, газові балони, папір, матерію й т.п.) поблизу від джерела тепла;

- уникайте нагромадження тепла ( нічим не накривайте телевізори, калорифери й т.п.);

- користуйтеся свічками обережно та задувайте їх перед тим, як покинути кімнату.

У разі виникнення пожежі дзвоніть до Служби порятунку за екстреним номером "101".