Ралівська громада
Львівська область, Самбірський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

УВАГА! ВАЖЛИВО! ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАННЬОКВІТУЧИХ РОСЛИН.

Дата: 06.03.2023 12:03
Кількість переглядів: 88

Фото без описуВідповідно до вимог Законів України ст. 20-2 “Про охорону навколишнього природнього середовища”, ст. 12, 36 “Про рослинний світ”, ст. 5, 8 “Про Червону книгу України” та згідно операції «Первоцвіт– 2023» , яку розпочато на виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 30.01.2023 р. № 78 «Про посилання заходів щодо збереження  ранньоквітучих об’єктів рослинного світу», Ралівська сільська рада повідомляє наступну інформацію.

З настанням весняно-літнього періоду особливо актуальним є питання збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України. Щороку, у весняний період, триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, зокрема й тими, що занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Підсніжник звичайний (білосніжний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий, цибуля ведмежа – це далеко не повний перелік первоцвітів. Усі ці рослини знаходяться на межі зникнення.

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Масовий збір первоцвітів знижує чисельність їх популяцій.

Законодавство України суворо забороняє купівлю рідкісних дикорослих рослин. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників чи пролісків, заплативши за нього певну суму, то він автоматично став порушником закону.

За збір, продаж та купівлю первоцівітів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 88 (1) Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою громадяни, які скоїли такі дії, несуть відповідальність у вигляді штрафу з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України.

Фото без опису

Стаття 90 (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), а також статті 159 і 160 (порушення правил торгівлі на ринках і торгівля з рук у невстановлених місцях) теж передбачають штрафи.

Таким чином, з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, закликаємо усіх громадян бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора