Ралівська громада
Львівська область, Самбірський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗБЕРЕЖЕМО ХЛІБ ВІД ВОГНЮ!

Дата: 14.07.2023 11:25
Кількість переглядів: 100

Фото без опису

Хлібозбиральні агрегати нерідко знаходяться у не справному стані, людська недбалість та безвідповідальність, необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні, тощо можуть стати причиною пожежі.

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській  області нагадує про основні вимоги пожежної безпеки під час жнив: 

З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.

Перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені  первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Збиральну техніку перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

Керівникам агропідприємств, особам та працівникам, які задіяні на  роботах по збору врожаю не слід забувати про відповідальність за не дотримання пожежних норм під час збирання врожаю.

А, мешканцям та гостям нашого району, бути обережними з вогнем та пожежонебезпечними предметами біля хлібних ланів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора