Ралівська громада
Львівська область, Самбірський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Стихійна торгівля – один із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней

Дата: 04.12.2024 08:58
Кількість переглядів: 38

Фото без описуСамбірське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській  області інформує населення району, що торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не відповідають санітарним нормам. Зазвичай громадяни не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити здоров’ю, адже харчові продукти  у місцях стихійної торгівлі реалізуються без документів що засвідчують їх якість та безпечність, часто з порушенням температурного режиму (при транспортуванні та реалізації), з відсутністю терміну їх придатності до споживання. Купуючи продукти  на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати, що якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а особи, які здійснюють торгівлю, не проходять періодичні медичні огляди та можуть хворіти на гострі кишкові інфекційні хвороби, туберкульоз тощо. В місцях стихійної торгівлі відсутні умови для дотримання правил особистої гігієни продавців. 

Придбані продукти харчування у невстановленому місці, у випадкової людини, несуть в собі не лише загрозу здоров’я населення, а й стрімке поширення епізоотій, однією з яких є Африканська чума свиней (далі – АЧС). Це вірусна інфекція, що вражає як свійських свиней, так і диких кабанів, спричиняючи високий рівень смертності серед тварин.

Хоча вірус не становить загрози для людей, але його вплив на благополуччя свиногосподарств є значним, а потенційні наслідки для продовольчої безпеки можуть мати катастрофічний характер.

Одним із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней і захворювання свинопоголів’я на території країни є безконтрольне переміщення живих свиней та несанкціонована (стихійна) торгівля м’ясопродуктами. Як правило, в невстановлених місцях здійснюється реалізація м’яса та м’ясних продуктів, отриманих поза межами бойні та без проведення перед забійного та після забійного огляду державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним лікарем.

Тому будь-який продаж харчових продуктів у несанкціонованих місцях несе потенційну небезпеку для споживачів та є забороненим. За здійснення стихійної торгівлі передбачена  відповідальність  за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.      

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок або торговельний майданчик,  де є державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

З метою недопущення ймовірного розповсюдження збудника африканської чуми свиней та забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території Самбірського району створені робочі групи для вжиття заходів, щодо ліквідації місць стихійної торгівлі,  із залученням спеціалістів Самбірської районної військової адміністрації, спеціалістів органів Національної поліції та фахівців Самбірського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт