ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПАРІ" 31037994 (повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті)
інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля. 1. Інформація про суб’єкта господарювання.
Україна, 04073, місто Київ, ВУЛИЦЯ РИЛЄЄВА, будинок 10-А, 5-Й ПОВЕРХ, офіс 519 380672315900
(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)
2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи.
Планована діяльність, її характеристика.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПАРІ» займається видобутком вуглеводнів шляхом експлуатації свердловин, розташованих на Чуквинській площі. На сучасному етапі підприємство планує капітальний ремонт (КР) свердловини №42 Блажівська Чуквинської площі з метою збільшення видобутку вуглеводнів. КР свердловини передбачено в Львівській області, Самбірський район Ралівська сільська рада. У відповідності до проекту передбачається буріння бокового стовбура для відновлення робочого стану свердловини, проектом передбачається вирізання «вікна» в експлуатаційній колоні. Проектом передбачається будівництво свердловин Чуквинська 2 та Чуквинська 1, з метою видобування вуглеводнів. Буріння здійснюється за допомогою мобільного бурового верстата з дизельним приводом.
Технічна альтернатива 1.
У відповідності до проекту передбачається проведення КР свердловини №42 Блажівська
Чуквинської площі та будівництво свердловин Чуквинська 2 та Чуквинська 1, з метою видобування вуглеводнів, будівництво передбачається за допомогою мобільного бурового верстата який працює на дизпаливі. Альтернативним варіантом передбачається буріння бокового стовбура за допомогою двигуна на електричному приводі.
Технічна альтернатива 2.
Існує альтернатива в способі буріння, розглядався варіант за допомогою амбарного способу буріння.
3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Львівська обл. Самбірський р-н Ралівка Провадження планованої діяльності передбачається за адресою: Львівська область, Самбірський район, Ралівська сільська рада.
3.1 Територіальні громади, які можуть зазнати впливу планованої діяльності. Ралівська сільська рада
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1. Львівська обл. Самбірський р-н Ралівка .
Провадження планованої діяльності щодо капітального ремонту та будівництва нових свердловин передбачається за адресою: Львівська область, Самбірський район, Ралівська сільська рада.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2. Львівська обл. Самбірський р-н Ралівка .
Альтернативною ділянкою для розміщення розглядалася земельна ділянка в адміністративних межах Ралівської селищної ради, Львівська область, Самбірський район. Проте було прийнято рішення відмовитися від даної ділянки оскільки вона не відповідала вимогам згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (ДСП N 173 від 19.06.96 р. Міністерства охорони здоров’я).
4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності.
Соціально-економічний вплив від даної діяльності забезпечується робочими місцями, сплатою податків у місцевий та державний бюджети, постачання на український ринок високоякісної сировини для подальшого виготовлення пально-мастильних матеріалів та підтримка енергонезалежності України, що критично важливо для держави в умовах воєнного стану. Забезпечення енергоресурсами, створення робочих місць, наповненням місцевих бюджетів шляхом часткового зарахування рентної плати за користування надрами до бюджетів різних рівнів.
5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо).
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПАРІ» займається видобутком вуглеводнів шляхом експлуатації свердловин, розташованих на Чуквинській площі. На сучасному етапі підприємство планує капітальний ремонт (КР) свердловини №42 Блажівська Чуквинської площі з метою збільшення видобутку вуглеводнів. КР свердловини передбачено в Львівській області, Самбірський район Ралівська сільська рада. У відповідності до проекту передбачається
буріння бокового стовбура для відновлення робочого стану свердловини, проектом передбачається вирізання «вікна» в експлуатаційній колоні. Проектом передбачається будівництво свердловин Чуквинська 2 та Чуквинська 1, з метою видобування вуглеводнів. Буріння здійснюється за допомогою мобільного бурового верстата з дизельним приводом.
6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами: щодо технічної альтернативи 1.
Екологічні та інші обмеження встановлюються згідно з Законами і Кодексами України, міжнародними конвенціями і угодами, ратифікованими Україною відносно охорони довкілля, а також згідно з Експертним висновком та звітом з «Оцінки впливу на довкілля» щодо впливу планованої діяльності на природні комплекси прилеглої території, але не виключно: - Дотримання Закону України «Про охорону атмосферного повітря» в частині що стосується планованої діяльності; - Дотримання ГН 2.2.6-184-2013 «Орієнтовно безпечні рівні впливу (ОБРВ) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць»); - Дотримання нормативів гранично допустимих викидів відповідно до наказу Мінприроди від 27.06.06р. №309; - Дотримання Закону України «Про управління відходами», в частині що стосується планованої діяльності; - Дотримання Наказу МОЗ України № 463 від 22.02.2019р «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови»; - Дотримання умов «Водного кодексу України» в частині СВК/ГДС; - Дотримання правового режиму зон санітарної охорони артезіанських свердловин; - Дотримання нормативної санітарно-захисної зони згідно ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування і забудови населених місць» (затвердженого наказом МОЗ від 19.06.1996 р. №173, зареєстрованого у Мінюсті 24.07.1996 р. за №379/1404);
щодо технічної альтернативи 2.
Аналогічні щодо планованої діяльності.
щодо територіальної альтернативи 1.
Провадження планованої діяльності щодо капітального ремонту та будівництва нових свердловин передбачається за адресою: Львівська область, Самбірський район, Ралівська сільська рада.
щодо територіальної альтернативи 2.
Аналогічні щодо планованої діяльності.
7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами: щодо технічної альтернативи 1.
В рамках проекту виконаються еколого-інженерні вишукування, а саме: інженерно геологічні, інженерно-геодезичні, екологічні дослідження екосистем, тваринного та рослинного світу та ін. За результатами вишукувань приймаються рішення щодо інженерної підготовки та захисту території.
щодо технічної альтернативи 2.
Аналогічні щодо планованої діяльності.
щодо територіальної альтернативи 1.
Аналогічні щодо планованої діяльності.
щодо територіальної альтернативи 2.
Аналогічні щодо планованої діяльності.
8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1.
На стадії будівництва та капітального ремонту: на повітряне середовище – викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; на мікроклімат – викиди парникових газів; на водне середовище – буде досліджено; на техногенне середовище – буде досліджено; на соціальне середовище – позитивним ефектом передбачаються робочі місця; на рослинний та тваринний світ – буде досліджено; на ґрунт – буде досліджено. На стадії експлуатації: на повітряне середовище – викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; на мікроклімат – викиди парникових газів; на водне середовище – буде досліджено; на техногенне середовище – буде досліджено; на соціальне середовище – позитивним ефектом передбачаються робочі місця; на рослинний та тваринний світ – буде досліджено; на ґрунт – буде досліджено.
щодо технічної альтернативи 2.
Вплив на довкілля при впровадженні технічних альтернатив 1 і 2 буде аналогічним до впливу основної обраної технології, що описаний вище, тому окремо він не розглядається.
щодо територіальної альтернативи 1.
Аналогічні щодо плановій діяльності, обраному варіанту.
щодо територіальної альтернативи 2.
Аналогічні щодо плановій діяльності, обраному варіанту.
9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”).
Друга категорія
3 Видобувну промисловість Видобувну промисловість: видобування корисних копалин, крім корисних копалин місцевого значення, які видобуваються землевласниками чи землекористувачами в межах наданих їм земельних ділянок з відповідним цільовим використанням; перероблення корисних копалин, у тому числі збагачення;"
10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав).
Підстав немає
11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Дослідження впливу на повітряне, водне, геологічне середовища та ґрунт, а також на соціальне і техногенне середовища, рослинний та тваринний світ, клімат, передбачається виконання розрахунків розсіювання шкідливих речовин в атмосферному повітрі, аналіз концентрації шкідливих речових на межі санітарно-захисної зони і на межі житлової забудови, розрахунків ризиків та рівнів шуму.
12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості.
Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:
підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
проведення громадського обговорення планованої діяльності;
аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;
надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;
врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.
У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.
Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.
У період воєнного стану в Україні громадські слухання проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення.
13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Протягом 12 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля
(зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.
У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
14. Рішення про провадження планованої діяльності.
Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде
- Висновок з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено допустимість провадження планової діяльності.
(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)
що видається що видається - Департаментом екології та природних ресурсів ЛОДА.
(орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)
15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до
Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації , вул. Стрийська, 98, Львів, 79026, envir@loda.gov.ua, 0322387383, Сорока Назарій Любомирович